3000TL ve üzeri tüm Alışverişlerinizde Kargo Bedava!

%100 Keçi Beyaz Peyniri 40055
%100 Keçi Beyaz Peyniri

Şirden Mayalı, 650 - 700 gr

750,00 TL
%100 Keçi Peyniri - Akasya Tükendi 40056
%100 Keçi Peyniri - Akasya

Şirden Mayalı, 250 gr

400,00 TL
%100 Keçi Peyniri - Cevizli 202004207
%100 Keçi Peyniri - Cevizli

Şirden Mayalı, 250 gr

260,00 TL
%100 Keçi Peyniri - Yaban Mersinli 202004208
%100 Keçi Peyniri - Yaban Mersinli

Şirden Mayalı, 250 gr

260,00 TL
Cheddar Peyniri 40082
Cheddar Peyniri

Taze Tam Yağlı Cheddar, 270-300 gr

285,00 TL
Cunda İsli Sepet Peyniri 40092
Cunda İsli Sepet Peyniri

Şirden Mayalı, 500 gr

325,00 TL
Erzincan Tulum Peyniri 40071
Erzincan Tulum Peyniri

Şirden Mayalı, 400 gr

285,00 TL
Erzincan Tulum Peyniri - Cevizli 2020031844
Erzincan Tulum Peyniri - Cevizli

Şirden Mayalı, 250 gr

180,00 TL
Ezine Beyaz Peyniri 40013
Ezine Beyaz Peyniri

Şirden Mayalı, 700 - 750 gr

395,00 TL
Kars Eski Kaşar Peyniri 40016
Kars Eski Kaşar Peyniri

Şirden Mayalı, 400 gr

245,00 TL
Keçi Topak Peynir 40062
Keçi Topak Peynir

Şirden Mayalı, 350 - 400 gr

250,00 TL
Keçi Topak Peynir - Çörek Otlu PYN21
Keçi Topak Peynir - Çörek Otlu

Şirden Mayalı, 350 - 400 gr

250,00 TL
Klasik İnek Beyaz Peynir 40012
Klasik İnek Beyaz Peynir

Şirden Mayalı, 700 - 750 gr

325,00 TL
Mihaliç Lor Peyniri 40075
Mihaliç Lor Peyniri

Kaymak Loru, 500 gr

175,00 TL
Parmesan Peyniri 40081
Parmesan Peyniri

Şirden Mayalı, 210-230 gr

295,00 TL
Sade Saganaki (Kızartmalık) 40087
Sade Saganaki (Kızartmalık)

Şirden Mayalı, 650-700 gr

325,00 TL
Sepet Peyniri - Çörek Otlu 40010
Sepet Peyniri - Çörek Otlu

Şirden Mayalı, 400 gr

240,00 TL
Sepet Peyniri - İnek 40008
Sepet Peyniri - İnek

Şirden Mayalı, 400 gr

235,00 TL
Susurluk Tost Peyniri 40006
Susurluk Tost Peyniri

Şirden Mayalı, 500 gr

275,00 TL
Taze Mihaliç Peyniri 40007
Taze Mihaliç Peyniri

Şirden Mayalı, 500 gr

275,00 TL
Trakya Eski Kaşar Peyniri 40066
Trakya Eski Kaşar Peyniri

Şirden Mayalı, 400 gr

350,00 TL
Yayık Tereyağı 40020
Yayık Tereyağı

Ev Yapımı, Yoğurtdan, 800-900 gr

550,00 TL
26 sonuçtan 1 ile 26 arası görüntüleniyor.

Peynir Çeşitleri

Keçi Feta Peyniri        

Keçi Feta Peyniri beyaz bir salamura peyniridir. Sık olarak kullanıldığı alanlar Yunan salatası veya kahvaltılardır. Yapımında %100 keçi sütü ve şirden mayası kullanılarak üretilmiştir. Herhangi bir yapay tatlandırıcı veya koruyucu kullanılmadan üretilen bir peynir çeşididir. İçerisinde Kazdağlarındaki keçilerden gelen doğal keçi sütü, şirden mayası ve kaya tuzu bulunmaktadır.

Keçi Akasya Peyniri

Akasya Peyniri yapılış aşamasından sonraki süreçte akasya ağaçlarının üstünde bekletilerek olgunlaştırılır. Şirden mayası ve doğal keçi sütü kullanılarak üretilmektedir. İçerisinde hiçbir tatlandırıcı veya yapay koruyucu bulunmamaktadır. Kahvaltılarda oldukça sık tercih edilen bir peynir çeşididir. İçerisinde kaya tuzu bulunmakta ve doğal keçi sütü tadı ile muazzam bir lezzet sunmaktadır.

Koyun İvrindi Kelle Peyniri

İvrindi Kelle Peyniri yöresel bir peynir çeşididir. Balıkesir'in İvrindi ilçesine ait bu peynir çeşidi %100 koyun sütünden üretilmektedir. Orta tuzlu formu ile damaklarda adeta muazzam bir tat bırakmaktadır. Ağızda dağılan bir yapıya sahiptir. İçerisinde ki koyun sütünün kokusu üretilen yöntem sebebi ile hiçbir şekilde rahatsızlık vermemektedir. Ev yapımı olan doğal bir peynirdir. Üretiminde topak bir hâle gelinceye kadar ekşi suda bekletilerek olgunlaştırılmaktadır.

Bergama Tulum Peyniri - Koyun

Ülkemizin en bilinen peynirlerinden birisidir. Orta sert ve ağızda dağılan bir yapıya sahiptir. Lezzeti ile yiyen herkesi kendisine hayran eden bir peynirdir. Üretiminde %70 koyun sütü ve %30 inek veya keci sütü kullanılmaktadır. Olgunlaşması için 6 ay beklenilmektedir. Ve o kusursuz lezzetine bu sayede ulaşmaktadır. Tuzlu yapıya sahip olan bir peynir çeşididir.

Erzincan Tulum Peyniri

Erzincan Tulum Peyniri oldukça bilinen peynir çeşitlerinden birisidir. Erzincan ve çevresinde oldukça sık üretilen ve tüketilen bir peynirdir. Yapımında yüksek yaylalarda otlamış olan koyunların sütleri kullanılmaktadır. Tat olarak oldukça leziz olan ve ağızda dağılan yapıya sahip olan bir peynir çeşididir. Kendine has olan tadı ve kokusu ile oldukça meşhur olmuştur.

Ezine Beyaz Peyniri

Ezine Beyaz Peyniri, ülkemizde en çok tüketilen peynir çeşitlerinden birisidir. Çanakkale, Ezine ve Bayramiç gibi bölgelerde üretilen Ezine Beyaz Peynirinin yapımında Kazdağları'nın yamaçlarında otlamış olan koyun, keçi ve ineklerin sütleri kullanılmaktadır. Tam yağlı ve orta tuzlu bir yapıya sahiptir. Tadı dillere pelesenk olmuş olan Ezine Beyaz Peyniri yumuşak ve ağızda dağılan bir peynir çeşididir.

İsli Peynir

İsli Peynir, genellikle çerkez aileler tarafından üretilmektedir. Düzce ve Sakarya gibi şehirlerde koyun ve inek sütü ile yapılan bir peynir çeşididir. Mayalanan ve işlemleri sona eren peyniri bir sepete koyarak meşe odunu ateşinden belli bir yüksekliğe asılarak elde edilmektedir. Bu yöntem ile peynir hem lezzet kazanır hem de uzun süre taze kalmasına sebep olur.

İzmir Tulum Peyniri - Keçi

İzmir Tulum Peyniri, Kazdağları'nın yamaçlarında otlayan keçi, inek ve koyunların sütlerinden yapılan bir peynir çeşididir. Ülkemizin en lezzetli peynirlerinden ve en çok tercih edilen peynirlerinden birisidir. Ağızda dağılan bir yapıya sahiptir. İzmir Tulum Peyniri en iyi ve doğal şirden mayası ile yapılır. En az 6 ay olgunlaştırıldıktan sonra hazır hale gelmektedir.

Kars Eski Kaşar Peyniri

Kars Eski Kaşar Peyniri, Kars ve Ardahan'ın yaylalarındaki 1000'den fazla çiçek ve ot ile beslenen hayvanların sütünden elde edilen eşsiz bir lezzettir. Sadece şirden mayası, tuz ve süt ile üretilmektedir. Kars Eski Kaşar Peyniri, kendine has lezzeti ve açık sarı rengi ile dikkat çeken bir peynir çeşididir. Bu özellikleri ile Trakya ve Anadolu'daki diğer eski kaşarlardan ayrılmaktadır.

Kars Gravyeri

Kars Gravyeri, Kars'ın yüksek yaylalarında otlayan ineklerin sütü ile yapılan delikli ve tatlımsı bir tada sahip olan peynir çeşididir. Yapımında inek sütü, tuz ve şirden mayası kullanılmaktadır. %100 doğal bir şekilde üretilen Kars Gravyeri tadını bu doğallıktan ve üretiminde kullanılan geleneksel yöntemlerden almaktadır. Üretimden sonra yaklaşık 90 gün kadar beklenilmektedir. Bu süreçte iyice olgunlaşan Kars Gravyeri mükemmel tada ulaşmaktadır.

Keçi Topak Peyniri

Keçi Topak Peyniri, Çanakkale ve çevresindeki yerli halk tarafından bolca üretilen ve tüketilen bir peynir çeşididir. Normal keçi peynirinin topak ve yuvarlak bir hale getirilmesi ile oluşturulmaktadır. Keçi sütünden üretilen bu peynirde bol miktarda mineral ve vitamin bulunmaktadır. Bu faydalarının yanı sıra tat olarakta oldukça leziz bir tada sahip bir peynir çeşididir.

Klasik İnek Beyaz Peynir

Klasik İnek Beyaz Peyniri, Balıkesir ve Çanakkale gibi Kazdağları ile komşu olan illerde sıkça üretilen ve tüketilen bir peynirdir. Yapımında %100 inek sütü kullanılmaktadır. Kazdağları'nın yamaçlarında otlayan ineklerin sütlerinin tadı ve aroması ile üretilen bu peynir oldukça leziz bir tada sahiptir. Küçük gözenekleri olan ve hafif sarı bir rengi olan bu peynir ağızda dağılmakta ve ilk lokmadan sonra masaların vazgeçilmezi olmayı başarmaktadır.

Koyun Saganaki Peyniri

Koyun Saganaki Peyniri, ege bölgesine ait olan bir peynir çeşididir. Genellikle sahanda kızartılma yoluyla yenilen bir peynirdir. Koyun Saganaki Peyniri genellikle Ayvalık ve çevresinde üretilmektedir. Kızartma şeklinde yapılan Koyun Saganaki Peyniri enfes bir tada sahiptir. Hafif sert ve tuzlu olan Saganaki Peyniri %60 koyun ve %40 inek sütü karışımı ile yapılmaktadır.

Mihaliç Lor Peyniri

Mihaliç Lor Peyniri, Balıkesir ve Bursa yörelerinde yaşayan yerel halk tarafından sıklıkla üretilen bir peynir çeşididir. Mihaliç Peynirinin peynir altı suyunun ısıtılması yöntemiyle üretilmektedir. Tat olarak kaymak ile neredeyse aynı tada sahiptir. Tuzsuz ve yumuşak bir yapıya sahiptir. İçerisinde hiçbir yapay koruyucu kullanılmadığı için raf ömrü oldukça kısa olan bir peynirdir.

Mihaliç Tost Peyniri

Mihaliç Tost Peyniri, Balıkesir yöresinde sıklıkla kullanılan bir peynir çeşididir. Hafif gözenekli yapısı ile bilinmektedir. Hemen hemen her yemek ile gitmesi ile ülkemizde sıklıkla kullanılmakta olan bir peynirdir. Muazzam bir lezzeti olan Susurluk tostunun değişilmez bir malzemesidir. Katıldığı her yemeğe güzel bir tat katan ve az tuzlu bir peynirdir.

Saganaki Peyniri - Damla Sakızlı

Saganaki Peyniri, ege yöresinde üretilen ve sıklıkla yemeklerde kullanılan bir peynir çeşididir. Kızartılmış bir şekilde de tüketilmeye uygun bir peynirdir. Damla Sakızlı Saganaki Peyniri Balıkesir'in Cunda Adasına ait olan ve yörede oldukça meşhur olan bir peynirdir. Damla Sakızlı aroması ile kahvaltılara ayrı bir lezzet katmaktadır. Saganaki Peyniri hafif tuzlu ve sert bir yapıya sahiptir.

Sepet Peyniri - İnek

İnek Sepet Peyniri, ismini üretildiği sepetten almaktadır. Genellikle Ege bölgesinde üretilen bir peynir çeşididir. %100 inek sütünden üretilen İnek Sepet Peyniri içerisine şirden mayası katılması ile tam kıvamına gelmektedir. Sıklıkla kahvaltılarda normal haliyle kullanılan peynir aynı zamanda kızartılarak kullanılmaya uygundur. Salatalarda ve sandviçlerde de sıklıkla kullanılmaktadır.

Sepet Peyniri - Koyun

Koyun Sepet Peyniri, ismini üretildiği sepetten almaktadır. Genellikle Ege bölgesinde üretilen bir peynir çeşididir. %60 koyun ve %40 inek sütü karışımından üretilen Koyun Sepet Peyniri içerisine şirden mayası katılması ile tam kıvamına gelmektedir. Sıklıkla kahvaltılarda normal haliyle kullanılan peynir aynı zamanda kızartılarak da kullanılmaya uygundur. Salatalarda ve sandviçlerde de sıklıkla kullanılmaktadır.

Mihaliç Taze Peyniri

Mihaliç peyniri, Balıkesir ve Bursa yörelerine özgü ülkemizin lezzetli yöresel peynir çeşitleri arasında yer almaktadır.  Genellikle tam yağlı koyun sütünden üretilen Mihaliç peyniri, yapı itibariyle yuvarlak gözler içeren bir süt ürünüdür. Orta tuzlu ve sert olan bir peynir çeşididir. Tarihi çok eskilere dayanan geleneksel bir peynir çeşididir. Üretimine yaklaşık 250 yıl kadar önce başlanılmıştır.

Trakya Eski Kaşar Peyniri

Trakya Eski Kaşar Peyniri, Trakya'nın yaylalarındaki 1000'den fazla çiçek ve ot ile beslenen hayvanların sütünden elde edilen eşsiz bir lezzettir. Sadece şirden mayası, tuz ve süt ile üretilmektedir. Trakya Eski Kaşar Peyniri, kendine has lezzeti ve açık sarı rengi ile dikkat çeken bir peynir çeşididir. Tat ve koku olarak yiyen kişinin dikkatini çeken ve kendini bu yönleriyle öne çıkaran bir peynir çeşididir.

En Lezzetli Peynir

Peynir günümüzden geçmişe kadar bütün evlerin olmazsa olmazı olan bir besindir. Peynir kahvaltılıkların vazgeçilmezi olan bir üründür. Sıklıkla kahvaltı da kullanılmasına rağmen çoğu yemekte de farklı farklı türevleri kullanılmaktadır. Eklendiği yemeklere lezzet konusunda çok önemli bir katkı sağlamaktadır. Çoğu hamur işini veya yemeklerimizi süslemek konusunda peynirden oldukça faydalanmaktayız. Peynir içerdiği yüksek kalsiyum ile kemik gelişimine de güçlü bir katkı sağlamaktadır. Peynir aynı zamanda bağışıklık sistemini de oldukça güçlendirir.
Peynir çok sevilen ve yararlı bir ürün olduğu için zamanla her kesimin ağız tadına hitap eden farklı farklı çeşitleri ortaya çıkmıştır. 

En Kaliteli Peynir

Peynirlerimiz ve diğer şarküteri ürünlerimiz ambalajlarda, ısı yalıtımlı özel strafor kutular içerisinde doldurulmuş buz aküleri ile takviye edilerek, özen ve titizlikle hazırlanmış soğuk zincir paketlerde gönderilir. Nermin Hanım Zeytinliğinden yöresel peynir çeşitlerine ulaşabilirsiniz.

Peynir Çeşitlerimiz

Keçi Feta Peyniri, Keçi Peyniri – Akasya, Keçi Peyniri – Cevizli, Koyun İvrindi Kelle Peyniri, Bergama Tulum Peyniri, Erzincan Deri Tulum Peyniri, Erzincan Tulum Peyniri, Ezine Beyaz Peynir, İsli Peynir, İzmir Tulum Peyniri, Kars Gravyeri, Keçi Peyniri – Yaban Mersinli, Klasik İnek Beyaz Peyniri, Koyun Saganaki Peyniri, Mihaliç Lor Peyniri, Mihaliç Tost Peyniri, Saganaki Peyniri – Damla Sakızlı, Saganaki Peyniri – Zeytinyağlı, İnek Sepet Peyniri, Koyun Sepet Peyniri, Taze Mihaliç Peyniri ve Trakya Eski Kaşar Peyniri olmak üzere 24 farklı çeşit peynire Nermin Hanım Zeytinliğinden ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz Kargo

Hızlı Gönderim

14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargoda!

Güvenli Ödeme

256BIT SSL, 3D Ödeme