Kaynağımız Kaz Dağları

KAYNAĞIMIZ
KAZ DAĞLARI

Dünyanın en lezzetli zeytinyağlarının üretildiği Kaz Dağı’nın eteklerindeki bahçelerimizden üretiyoruz.

Kazdağı, Dünya’nın en lezzetli zeytinyağlarının üretildiği yerlerden biridir. Bu bölgenin düşük asitli ve kendine has güzel kokulu zeytinyağları, farklı bir aromaya sahiptir. Bölge zeytinlerinin zengin organoleptik yapısı yüzyıllardır bilinmektedir. Zeytinyağını kokladığınızda taze biçilmiş çimen, yeşil elma, domatesin sapındaki yeşil dal kokularını alabilirsiniz. Dünya da en kaliteli zeytinyağlarının üretildiği üç bölge bulunmaktadır. Bunlar Edremit Korfezi Kazdağı etekleri, İtalya Toscana ve Yunanistan Girit bolgeleridir.

Bahçelerimin toprak analizlerinden baslayarak ağaçların bakımı, budama, zeytin ve zeytinyağı üretim süreçlerinin her aşamasını titizlikle takip ediyor ve yönetiyorum.
Toplam 3500 dönüm üzerinde 50.000 adet asırlık zeytin ağaçlarımızla üretim yapıyoruz. Bahçelerimiz Kazdağı eteklerinde Altınoluk Avcılar, Güre, Çamlıbel, Kızılkeçili, İnönü, Büyükdere, Kalabak, Dereli, Ayvalık Murateli, Keremköy vb köyleri yamaçlarında bulunmaktadır. Zeytinlik seçiminde en kaliteli yağları elde edebilmek icin özellikle hafif eğimli, yazın sürekli rüzgar alan , denize yamaç, temiz havalı, bol oksijen üreten Kazdağı eteklerini tercih ettik.

Bizim Bahçeler, Kendi Fabrikamız

Kaz dağlarında, bölgemizde üretilen zeytinyağları kesinlikle dünyanın en iyi zeytinyağları arasındadır. İtalya'da Toskana neyse Türkiye'de de Kazdağları odur.

Hersey zeytinin nerede ve nasıl yetiştirildiği ile başlar. Tüm bakımlarını bizim yaptığımız asırlık zeytin ağaçlarımız! Hasat yöntemi ve hasat zamanı da büyük bir hassasiyet ve tecrübe gerektirir. Ekim ayı başlarında zeytinler henüz yeşil iken erken hasat döneminde ozenle yere değmeden topluyoruz zeytinlerimizi, delikli hava geçirgen 20-25 kg alan kasalarla fabrikaya taşınıyor yağ yolculuğu için. Çuvallar yerine kasalarda taşınarak zeytinin kızışmasının dolayısıyla yağda olumsuz tatlar oluşmasının önüne geçilir. 

Fabrikamızda sadece kendi zeytinlerimizi işliyoruz, başka üreticilere veya dışarıya hiçbir şekilde sıkım yapmıyoruz. Bu şekilde fabrikamızda kaliteli temiz zeytin girişini sağlıyor ve en yüksek kalitede zeytinyağı üretebiliyoruz.

Aynı gün içerisinde zeytinin doğasını bozmadan, su ilave etmeden ve hiçbir sekilde enzim kullanmadan 20 C lerde SOĞUK SIKIM yaparak yağlarımızı üretiyoruz. Taze çıkarılan yağlarımızı 18-20 C arası iklim kontrollü mahzenimizde hava ile teması kesilmiş çelik krom tanklarda saklıyoruz. En taze haliyle kalmasını sağlıyoruz bu şekilde. Sipariş gelince tanklarımızdan taze taze dolum yapıyoruz.

Zeytinyağı bu bölgede sadece bir ürün değildir. Nesillerdir burada yaşayan insanlarımız için zeytinyağı bir yaşam biçimidir. Bu bölgenin yağının değerini ve bir şişe yağın arkasında ne kadar emek olduğunu en iyi biz üreticiler bilirler.

Zeytinliklerimiz
Zeytinliklerimiz
KORUNMASI GEREKEN BİR HAZİNE

Kalite Tutkumuz, Kalite Sözümüz …

Ücretsiz Kargo

Hızlı Gönderim

14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargoda!

Güvenli Ödeme

256BIT SSL, 3D Ödeme