Nermin Hanım

BİNLERCE YILLIK MİRAS; YAĞ ÜRETİM USTALIĞI

Mükemmel ve taze zeytinyağı üretmek uzmanlık, eğitim, titizlik ve tutku ister. Nermin hanımın en iyi zeytinyağını üretme tutkusu, bu mükemmel üretim sürecini sürdürmesi ve geliştirmesi için ona yol gösterdi.

Hayatımda önemli kararlar alırken her zaman iç sesimi dinlemeye çalıştım. Bu yüzden, İTÜ Metalurji Mühendisliği'den mezun olduktan sonra 4 yıl boyunca çelik sektöründe çalışırken, evliliğim ve iki kızımın doğumu gibi önemli olaylarla karşılaştığımda, hayatımın nereye doğru ilerlemesi gerektiğini sorgulamaktan asla vazgeçmedim. Avea ve TTNET’te yöneticilik yaptım. Çalışma hayatım boyunca gerçekte nasıl bir iş ve aile hayatım olursa daha mutlu olacağımı, ne istediğimi hep kendime sordum. Sağlık benim için her zaman en öncelikli değerlerden biri oldu. Belki bir doktor değilim ama sağlığa dolaylı yoldan katkı sağlayabileceğim bir iş yapmak istedim. O zamanlarda zeytin ağacı ve zeytinyağı üretimi ile ilgili daha fazla araştırma yapmaya başladım ve oksijeni bol olan Kaz Dağları eteklerinde yer alan kendi bahçelerimizdeki zeytin ağaçlarından zeytinyağı üretmeye karar verdim.

KAYNAĞIMIZ KAZ DAĞLARI
İNCELE

Ölümsüz ağaç olarak bilinen zeytin ağacının sağlığa katkısını, kutsallığını öğrendikçe daha da sevdim ve daha fazla araştırma yapmaya başladım. Araştırdıkca zeytine ve zeytinyağına olan merakım ve tutkum arttı.

Zaman kaybetmeden çiftçi kayıt sistemine üye oldum. Balıkesir Üniversitesi Edremit Meslek Yüksek Okulunda vb zeytinyağı üretimi ve tadımıyla ilgili eğitimlere katıldım. Bu eğitimler esnasında Edremit, Burhaniye, Ayvalık bölgesindeki tesisleri görme ve inceleme olanağı buldum. Edindiğim bilgileri zeytinliğimizde çalışan işçilere her fırsatta aktardım. Onların da benim gibi bilgilenmelerini sağladım. Artık öğrendiğimiz doğrularla üretim yapmanın vakti gelmişti. Ekipte de bende de tarif edilemez bir heyecan...

2012 yılında Altınoluk - Avcılar köyünde 52 dönüm üzerinde 800 ağaçla başladık. Bugün toplam 3500 dönüm üzerinde 50.000 adet asırlık zeytin ağaçlarımızla üretim yapıyoruz. Bahçelerimiz Kazdağı eteklerinde Altınoluk Avcılar, Güre, Çamlıbel, Kızılkeçili, İnönü, Büyükdere, Kalabak, Dereli, Ayvalık Murateli, Keremköy vb köyleri yamaçlarında bulunmaktadır. Zeytinlik seçiminde en kaliteli yağları elde edebilmek icin özellikle hafif eğimli, yazın sürekli rüzgar alan , denize yamaç, bol oksijen üreten Kazdağı eteklerini tercih ettik.

Kazdağı, Dünya’nın en lezzetli zeytinyağlarının üretildiği yerlerden biridir.
Bu bölgenin düşük asitli ve kendine has güzel kokulu zeytinyağları, farklı bir aromaya sahiptir. Dünyada en kaliteli zeytinyağlarının üretildiği üç bölge bulunmaktadır. Bunlar Edremit Körfezi Kazdağı etekleri, İtalya Toscana ve Yunanistan Girit bölgeleridir. Ürettiğimiz soğuk sıkım zeytinyağlarımızla ilk kurumsal markamız olan Ovilo ve daha sonra Nermin Hanım Zeytinliği markamızla ulusal ve uluslararası çok sayıda ödüller kazandık. Bu ödüller bizi daha da motive etti.

Zeytinyağı, mutfağın ve doğal yaşamın her alanında mucizeler yaratırken zeytinyağlarımızı size daha kolay ulaştırmanın yolu olan nerminhanim.com ile internetten alışverişi de ekledik.
KORUNMASI GEREKEN BİR HAZİNE

Kalite Tutkumuz, Kalite Sözümüz …

Bahçeden son tüketiciye kadar her aşamanın kontrolümüz altında olması hedefimizle 2019 yılında butik üretim yaptığımız, Zeytinyağı fabrikamızı kurduk. Fabrikamızla birlikte ürünlerimizi müşterilerimize yerinde tattırabileceğimiz, sunabileceğimiz Fabrika Satış Mağazamız ve Restaurantımızı hayata geçirdik. Özel lezzetlerin peşinden gidip, başta zeytinyağımız olmak üzere gurme ürünlerimizin sofranıza kadar uzanan yolculuğuna tutkuyla bağlandık. Sağlığın ve mutluluğun eksik olmadığı, yemek yemenin ayrı bir zevk verdiği sofralar hayal ettik.

DEĞERLERİMİZ
ŞEFFAFLIK

Gizli saklımız yoktur. Şeffaflıkla, dürüst ticaret yapmak en önemli değerimiz. Zeytini aşırı işlemek gibi uygulamalarımız veya saklanması gereken üretim yöntemlerimiz yoktur. Zeytinyağımızı, zeytin meyvesindeki en doğal haliyle elde ediyoruz. Daha fazla zeytinyağı elde etmek için sıcak su, enzim kullanmıyoruz. İşimize bakışımız zeytinyağımız kadar saf ve dürüst.

KALİTE

En kaliteli zeytinyağını üretme ve müşterimize ulaştırma isteğimiz, en iyi zeytinyağına ulaşmak isteyen ve bunu takdir eden insanlara verdiğimiz bir söz. Kalite sözümüz daha iyi yaşamak ve iyisine ulaşmak isteyenler için. Kaliteli bir zeytinyağına herkesin ulaşma hakkı olduğuna inanıyoruz.

GELENEK

Binlerce yıldır zeytinyağı üretilen bu bölgede zeytin miras, gelenek ve kültür anlamına gelir. Yetiştirmek, toplamak, sıkmak, korumak ustalık ve bilgelik ister. Gelenekleri yaşatıyor ve yeni nesillere aktarmak istiyoruz.

Yeni bir hayat arayışıyla çıktığım, ürettiğim ürünlerin en kaliteli ve güvenilir gıdalar olmasına özen gösterdiğim, kısa sürede hayal etmediğim noktaya gelmemde bana eşlik eden, destek olan hikayeme dokunan herkese çok teşekkür ederim.

NERMİN GÖKDUMAN
Ücretsiz Kargo

Hızlı Gönderim

14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargoda!

Güvenli Ödeme

256BIT SSL, 3D Ödeme