Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- TARAFLAR

1.1. Satıcı Bilgileri:
Ünvanı         : GÖKDUMAN TARIM GIDA TURİZM TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Mersis No    : 0402022246500018
Adres           : Mescit Mah. Edremit-Balıkesir Yolu Cad. No:32/1 Havran / Balıkesir
Telefon         : 0266 392 1496
Mobile          : 0555 255 1011
E-Mail          : [email protected]

1.2. Alıcı Bilgileri:
Unvanı        :  %AD% %SOYAD%
Adres          :  %ADRES%
Telefon        :  %TELEFON%
Mobile         : ………………
E-Mail         :  %EMAIL%

ALICI, iş bu sözleşme hükümleri çerçevesinde www.nerminhanim.com / www.ovilo.com.tr uzantılı internet sitesinden (“İnternet Sitesi”) ürün satın alan gerçek veya tüzel kişidir. ALICI’nın ürün satın alırken kullandığı adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

MADDE 2- KONU

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin (“Sözleşme”) konusu, SATICI'nın, ALICI'ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürün/ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun (“Kanun”) ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince tarafların karşılıklı hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir. 

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, ÖDEME VE TESLİM ŞARTLARI 

3.1- Ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi, vergiler dahil satış bedeli, ödeme ve teslim şartları aşağıda belirtildiği gibidir.

%SEPET%

Teslimat Ücreti: …………………………………
Toplam Sipariş Bedeli: …………………………………
Teslimat Şekli: …………………………………
Teslimat Adresi: …………………………………
Teslim Edilecek Kişi: …………………………………
Fatura Adresi: …………………………………

3.2- ALICI tarafından sipariş şartlarında açıklandığı üzere kredi kartı ile internetten, kredi kartı ile kapıdan, kapıda nakit, banka havalesi ve BKM Express ödeme seçeneklerinden biri tercih edebilmektedir. SATICI'nın, ALICI'nın kredi kartı ödemelerine ilişkin olarak ilgili bankaya karşı herhangi bir beyan, taahhüt ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

3.3- Teslimat, Yönetmelik’te belirlenen süreler dahilinde SATICI tarafından kargo ve/veya nakliye yolu ile ALICI’nın yukarıda belirtilen adresine yapılacaktır. Teslim anında ALICI’nın adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI teslimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, ALICI’nın ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI’ya geri iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler de ALICI’ya aittir.

MADDE 4- CAYMA HAKKI 

ALICI, Sözleşme konusu Ürün'ün işbu Sözleşme'nin 5. maddesinde sayılan ürünlerden olmaması şartıyla; kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 (ondört) gün içinde cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanılması için aynı süre içinde SATICI’ya e-posta ya da telefon bildirimde bulunulması ve kendisine teslim edilen Ürün'e ilişkin fatura aslının iadesi zorunludur. ALICI, cayma bildirimini SATICI'ya yönelttiği tarihten itibaren 10 (on) gün içerisinde ürünü SATICI'ya geri göndermek zorundadır. Cayma hakkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden 14 (ondört) gün içinde Ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün, kargo ücreti SATICI tarafından karşılanır.

MADDE 5- CAYMA HAKKI KULLANILMAYACAK ÜRÜNLER

5.1- Yönetmeliği'nin 15. maddesi gereğince; çabuk bozulabilen ve/veya son kullanma tarihi geçebilecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan ürünlerden iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünlerde cayma hakkı kullanılamaz. 

5.2- Ürünlerin orijinal ambalajı, kutusu ve dokümanları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız şekilde iadesi gerekmektedir. Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş ürünlerin iadesi kabul edilmez.

MADDE 6- GENEL HÜKÜMLER 

6.1- ALICI, işbu Sözleşme'nin akdinden evvel Sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli, teslimat vs. satışa konu ürüne ilişkin tüm ön bilgileri içerir ön Bilgilendirme Formu'nu İnternet Sitesi’nde okuyup bilgi sahibi olduğunu ve gerekli teyidi verdiğini ve sonrasında elektronik ortamda ürünü satın aldığını kabul ve beyan eder.

6.2- Sözleşme konusu ürün ve/veya ürünler, yasal 30 (otuz) günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak mümkün olan en kısa süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

6.3- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun olarak teslim edilmesinden sorumludur.

6.4- ALICI ürünü teslim almadan önce muayenesini yapmalı, olağan muayene ile tespit edilebilen ayıplı ve hasarlı ürünü SATICI yetkilisinden teslim almamalıdır. ALICI, ürünü gözden geçirmeyi ihmal eder ve ürünü teslim alırsa, ürünün sağlam ve hasarsız olduğunu kabul etmiş sayılır.

6.5- Sipariş edilmeyen ürünün teslimi durumunda; SATICI’nın ALICI’ya telefon ya da e-posta yoluyla bilgilendirme yaparak sipariş edilmeyen ürünü geri alma hakkı bulunmaktadır. Sipariş edilmeyen ürünün ücretinin ödenmemesi halinde ALICI bu ürünü kargo ücreti SATICI’ya ait olmak üzere SATICI’ya iade etmekle yükümlüdür.

6.6- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için, elektronik ortamda akdedilen işbu sözleşmenin ALICI tarafından yine elektronik ortamda teyit işleminin gerçekleştirilmiş olması ve bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

6.7- SATICI, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan ALICI’yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir.

6.8- SATICI, stok tükenmesi ve benzeri ticari imkânsızlık halleri, beklenmeyen haller, mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ürün bedeli olarak ödediği tutar en geç 10 (on) gün içinde kredi kartına veya banka hesabına defaten iade edilir.

6.9- SATICI teknik nedenlerden kaynaklanan fiyat, ürün ve sair güncelleme hatalarından sorumlu değildir.

6.10- İşbu sözleşmenin uygulanmasında ALICI, ürünler ile ilgili şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını yukarıda belirtilen iletişim kanallarıyla SATICI’ya iletebilir ya da Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenen parasal sınırlar dâhilinde ürünü satın aldığı veya ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi başvurabilir. Söz konusu parasal sınırların üzerinde kalan uyuşmazlıklarda Tüketici Mahkemesi yetkilidir. 

6.11- İşbu Sözleşme, ALICI tarafından Sözleşme şartlarının elektronik ortamda kabul edilmesiyle geçerlilik kazanır.

Ücretsiz Kargo

Hızlı Gönderim

14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargoda!

Güvenli Ödeme

256BIT SSL, 3D Ödeme