Türkçe İngilizce

Zeytin ve Zeytinyağı, Anne Sütü Kadar Değerli!


Bursa’nın Gemlik İçesi’nde, Uluslararası Zeytin Festivali kapsamında düzenlenen panelde konuşan Prof. Dr. Canan Karatay, zeytin ve zeytinyağının anne sütü kadar değerli olduğunu söyledi.

Uludağ Üniversitesi Gemlik Yerleşkesi Asım Kocabıyık Kültür Merkezinde düzenlenen panele katılan Prof. Dr. Canan Karatay, zeytin ve zeytinyağının faydaları konusunda bilgi verdi. Zeytin ve zeytinyağı dostu olarak anılmak istediğini kaydeden Prof. Dr. Karatay zeytin için 'altın', zeytinyağı için de 'altınsuyu' benzetmesi yaptı.

Prof. Dr. Canan Karatay, çok güçlü bir antioksidan ve antibakteriyel olan zeytinyağının ülseri tedavi edici etkisi olduğunu belirterek şöyle dedi:

"Midede doğal olarak bulunan 11 kötü bakterinin en az 8’ini yok ediyor. 20 tane zeytinde 100 kalori bulunuyor. Omega 9 açısından da çok zengin. Anne sütü kadar önemli. Gemlik’ten tüm Türkiye’ye öneride bulunuyorum. Her doğan çocuk adına bir zeytin fidanı dikin."

"ZEYTİN AĞAÇLARI OLAN ÜLKE AYAKTA KALIR"

2 bin yıl yaşayan zeytin ağaçlarının kesilmemesi gerektiğine de vurgulayan Prof. Dr. Karatay, dünya kıtlık çekerken zeytin ağaçları olan ülkelerin ayakta kalmayı sürdüreceğini kaydetti.

Panelden sonra zeytin bahçesine giden Prof. Dr. Karatay, dalından topladığı zeytini yedi, elinde ezdiği zeytini de yüzüne sürdü. Sağlıklı olmak isteyenlerin anne sütü kadar değerli zeytin ve zeytinyağı tüketmesini öneren Prof. Dr. Karatay, zeytinin cildi de gençleştirip koruduğunu söyledi.

Kaynak: http://www.ntv.com.tr/yasam/prof-dr-canan-karatay-zeytin-ve-zeytinyagi-anne-sutu-kadar-degerli,BZ5KHjRNWkKpy8LYOMBf9Q


Erzincan Tulum Peyniri

Şirden Mayalı 400 gr

85,00 TL
Sepet Peyniri - İnek

Şirden Mayalı 400 gr

80,00 TL
Bozkır Çifte Kavrulmuş Tahin

Yerli Susam, 490 gr

75,00 TL
Special Zeytin

Doğal Fermente 500 gr

50,00 TL
Zeytinyağı Sabunu - Hamam (150 gr)

El Yapımı 150 gr

40,00 TL
Zeytin Yaprağı

Zeytin Yaprağı, 50 gr

20,00 TL
Zeytinyağı Sabunu - Lavantalı (150 gr)

El Yapımı 150 gr

40,00 TL
Bizi takip edin, fırsatları kaçırmayın

Nermin Hanım © 2022 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır