Türkçe İngilizce

Sadece Yağ Değil, Sağlık İksiri Üretiyorum! Ödüllü Zeytinyağı


Ödüllü Zeytinyağı

 
Zeytinyağı sadece yağ değil, zeytin meyvesinde bolca bulunan fenolik bileşikler sayesinde insan vücudunun ihtiyacı olan antioksidanların zengin bir kaynağıdır. Yağın tüm özelliklerini koruyabilmek için gerek üretim, gerekse saklamada oksidasyonu engelleyerek, lezzetinin yanında E vitamini ve bio fenollerin en yüksek düzeyde olmasına dikkat ediyorum. Halk arasında yağlık diye geçen en küçük zeytinleri değil irili ufaklı karışık büyüklükte zeytinlerimi sıkıp yağa dönüştürüyorum. Yağımın daha lezzetli, kaliteli olmasını sağlıyor. İşte bu ve benzeri etkiler ödüllü zeytinyağı olmamızda önemli etkenlerin başında gelmektedir. 
 
Zeytinyağının kalitesi, faydası birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Zeytin ağacının cinsi, bölgesi, bahçenin coğrafi konumu, mevsim şartları, yağmur, rüzgar, budamanın ve hasadın nasıl yapıldığı, zeytinlerin bekletilmeden sıkılması, sıkılan yağın saklanma koşullarının nasıl olduğu zeytinyağını zeytinyağından ayırıyor. Bu bilince sahip olarak üretim yapıyoruz. 

 
 
 

Dünyanın en lezzetli zeytinyağlarının üretildiği
Kaz Dağı’nın eteklerindeki kendi bahçelerimden üretiyorum,

Bahçelerimin toprak analizlerinden baslayarak ağaçların bakımı, budama,  zeytin ve zeytinyağı üretim süreçlerinin her aşamasını titizlikle  takip ediyor ve yönetiyorum.  
 
Toplam 500 dönüm üzerinde 8000 adet asırlık zeytin ağaçlarımızla üretim yapıyoruz. Bahçelerimiz Kazdağı eteklerinde Altınoluk Avcılar, Güre, Çamlıbel, Kızılkeçili, Dereli köyleri yamaçlarında bulunmaktadır. Zeytinlik seçiminde en kaliteli yağları elde edebilmek icin özellikle hafif eğimli, yazın sürekli rüzgar alan, denize yamaç bol oksijen üreten Kazdağı eteklerini tercih ettik. 
Kazdağı, Dünya’nın en lezzetli zeytinyağlarının üretildiği yerlerden biridir. Bu bölgenin düşük asitli ve kendine has güzel kokulu zeytinyağları, farklı bir aromaya sahiptir. Bölge zeytinlerinin zengin organoleptik yapısı yüzyıllardır bilinmektedir.  Zeytinyağını kokladığınızda taze biçilmiş çimen, yeşil elma, domatesin  sapındaki yeşil dal kokularını alabilirsiniz. Dünya da en kaliteli zeytinyağlarının üretildiği üç bölge bulunmaktadır. Bunlar Edremit Korfezi Kazdağı etekleri, İtalya Toscana ve Yunanistan Girit bolgeleridir. 

Erken hasat -  soğuk sıkım üretiyoruz,

Ekim ayı başlarında zeytinler henüz yeşil iken erken hasat döneminde ozenle yere değmeden toplanır, delikli hava geçirgen 20-25 kg alan kasalara konur. Bekletilmeden aynı gün içerisinde fabrikaya götürülür ve sıkıma alınır. Çuvallar yerine kasalarda taşınarak zeytinin kızışmasının dolayısıyla yağda olumsuz tatlar oluşmasının önüne geçilir. 
 
Zeytinyağlarınız 20 derecelerde hiç su ilave edilmeden 2 fazlı sistemde soğuk sıkım (cold press) yöntemiyle sıkılır. Bu üretim şekliyle sağlık için yararlı olan vitaminler, fenolik bileşenler en üst seviyede tutulur. 
 
Zeytinyağlarımızın ön analizleri fabrikada yapılır ve çelik krom tanklarda, azot gazı altında saklamaya alınır. Krom tanklarımızın bulunduğu alan ayrıca iklimlendirme yapılarak 18C-22C derecede tutulmaktadır. 
 
Yağlarımızın kimyasal ve duyusal analizleri uluslararası akredite AYTB Özel Gıda Kontrol Laboratuvar'larında yapılır. 
Analiz sonucları; 

Analiz Sonuçları

Tabii ki asıl zeytinyağı, SIZMA ZEYTİNYAĞI...

Sızma zeytinyağı; zeytin meyvesinin sıkılarak kimyasal herhangi bir işlem görmeden elde edilen katkısız doğal 'meyve suyu' dur. Zeytinyağının sızma bir zeytinyağı olabilmesi için kimyasal ve duyusal kriterlere uygun olması gerekir.

Kimyasal olarak; serbes asit değerinin oleik asit cinsinden max %0,8 olması gerekiyor.
Duyusal olarak; zeytin, taze biçilmiş çimen vb güzel kokular alınmalı, acılık, yakıcılık özelliğine sahip olmalı. Olumsuz tatlar, pis kokular içermemeli.
Sızma zeytinyağından bir yudum ağzınıza alıp dilinizin ve damağınız üzerinde gezdirdiğinizde bir burukluk ,çağla badem, olmamış yeşil zeytin veya elma çekirdeği acılığı dilinizin yan bölgelerinde hissediliyorsa, boğazınızda karabiber acılığı gibi bir yanma oluyor ve bu yakıcılık yemek borunuza doğru inmiyor ise doğru sızma zeytinyağına ulaşmış bulunmaktasınız. 
 
Sipariş üzerine zeytinyağlarımızı en doğal haliyle müşterilerimizin isteğine göre filtresiz veya  filtreli dolum yapıyoruz.

Ödüllerimiz;

2020 yılında Gökduman Tarım Gıda Turz. Tic. Ltd. Şti. (Nermin Hanım Zeytinliği) markamızla aldığımız ödüller aşağıdadır.

 
 • JOOP - Japan Olive Oil Prize 2020
  • Domat zeytinyağı ile Best in class ödülü
  • Ayvalık/Edremit zeytinyağı ile Gümüş Madalya
  • Arbequina zeytinyağı ile Gümüş Madalya
 • Londan IOOC Altın Madalya
 • Olive Japan 2020 Altın Madalya
 • Los Angeles Uluslararası Zeytinyağı Yarışması 2 Silver ve 1 Bronze Madalya
 • New York NY100C Altın Madalya
 • Zeytindostu 13. Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması Altın Madalya

2019 yılında Gökduman Tarım Gıda Turz. Tic. Ltd. Şti. (nerminhanimzeytinligi-ovilo) markamızla aldığımız ödüller aşağıdadır.
 
 • IOC-UZZK Türkiye Naturel Sızma Zeytinyağı Yarışması 2019 - Altın Madalya (1.lik ödülü)
 • New York (NYIOOC) World Olive Competition – Altın Madalya
 • London International Olive Oil Competition – Altın Madalya
 • Los Angeles International Extra Virgin Olive Oil Competition – Gümüş Madalya
 • China International Olive Oil Competition – Altın Madalya
 • Zeytindostu 12. Ulusal Zeytinyağı Kalite Yarışması – Altın Madalya
 • Israel TerraOlivo Olive Oil Competition – Altın Madalya
 • Italy EVO IOOC International Olive Oil Competition – Gümüş Madalya
 
Dünyanın önde gelen uluslararası kalite kuruluşlarından Belçika merkezli International Taste & Quality Institute (iTQi) tarafından yapılan 2014 ve 2018 yılı değerlendirmelerinde, ‘’ÜSTÜN LEZZET ÖDÜLÜ’’ ; Ayrıca, uluslararası kalite sınıflandırma enstitüsü Monde Selection 2014 ve 2018 yılı değerlendirmelerinde ise ‘’OVILO Naturel Sızma Zeytinyağlarımız’’ ‘’GÜMÜŞ MADALYA ‘’ ile ödüllendirdi.
 
2018 yılı ITQI International Taste and Quality Institute - Belçika  ÜSTÜN LEZZET ÖDÜLÜ 
2018 yılı Monde Selection World Selection - Valencia GÜMÜŞ MADALYA
2016 yılı 9. Zeytinyağı kalite ödüllerinde - Turkiye  2 ALTIN MADALYA
2015 yılı 8. Zeytinyağı kalite ödüllerinde - Turkiye  GÜMÜŞ MADALYA
2014 yılı  7. Ulusal Zeytinyağı kalte ödüllerinde - Turkiye  ALTIN MADALYA 
2014 yılı ITQI International Taste and Quality Institute - Belçika  ÜSTÜN LEZZET ÖDÜLÜ 
2014 yılı Monde Selection World Selection - Belçika GÜMÜŞ MADALYA
2013 yılı  6. Ulusal Zeytinyağı kalte ödüllerinde - Turkiye  ALTIN MADALYA
 

Ödül Sertifikalarımız

Kalite Belgelerimiz

 

Bizi takip edin, fırsatları kaçırmayın

Nermin Hanım © 2021 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır