Türkçe İngilizce

Edremit - Filtresiz Erken Hasat Zeytinyağları

Edremit - Filtresiz Erken Hasat Zeytinyağları Eylül- Ekim ayları yeşil zeytin hasatlarımızdan ilk hasat SOĞUK SIKIM olarak elde edilmiştir. Daha keskin yoğun aromalı olan bu zeytinyağları yeni hasat zeytinyağı olarak da bilinir. Sağlık için gerekli olan E vitamini, bio fenoller, antioksidan vb değerler en yüksek seviyededir.

Filtre edilmeden tanklarda dinlendirilmiş en doğal haliyle dolum yapılmaktadır.

2022 - 2023 YENİ MAHSUL filtresiz erken hasat zeytinyağlarımızın asid değeri % 0,4 tür.

Nermin Hanım Zeytinliği Edremit Erken Hasat Zeytinyağlarımız ile Aldığımız Ödüller 

- 2022 New York (NYIOOC) World Olive Competition – ALTIN Madalya
- 2022 JOOP - Japan Olive Oil Prize 2022 - Edremit – ALTIN Madalya
- 2022 Olivinus-Arjantin 2022-  Prestigio Oro - Edremit - ALTIN Madalya
- 2022 JANATOLIA IOOC 2022- Edremit -  ALTIN Madalya
- 2021 JOOP - Japan Olive Oil Prize 2021-Edremit - SINIFININ EN İYİSİ
- 2021 EVO IOOC ITALY 2021- Edremit -  ALTIN Madalya

 

Limit:
8 sonuçtan 1 ile 8 arası görüntüleniyor.

Edremit Filtresiz Erken Hasat Zeytinyağları

Doğal Zeytinyağı denildiğinde ilk akla gelen Nermin Hanım Zeytinliği'nde; yetiştirilen zeytinler toprağa temas etmeden, yıpranmadan özenle toplanır. Eylül-Ekim aylarında zeytinlerimiz yeşilken hasat edilmeye başlar. Aynı gün içerisinde kendi tesisimizde 20 derecelerde soğuk sıkıma alınır. İlk elde edilen ürün, içinde posa tanecikleri içeren Edremit filtresiz erken hasat zeytinyağı olarak adlandırılır. Konik çelik krom tanklarda dinlendirildikten sonra Filtresiz olarak en doğal haliyle, sipariş geldikçe taze taze dolum yapılır. Küçük zeytin parçalarından oluşan tortu, zeytinyağının hoş lezzet ve kokusunu derinden hissetmenizi sağlar. 2-3 ay içerisinde tüketilmesini öneririz. Natürel sızma Zeytinyağlarının her çeşidini ısı, ışık ve oksijenden uzak tutmak özellikle çok önemlidir. Daha hassas olan Filtresiz zeytinyağları için ise bu faktörlerden korunmak daha da hassasiyet gerektirir.  

Faydalı sağlık bileşenlerini bünyenize almak için çiğ olarak kahvaltıda, salatada, mezelerde vb kullanmanızı öneririz. Lezzet bakımından oldukça kaliteli bir tadı vardır. İçmek için tüketebileceğiniz gibi yemeklerinize piştikten sonra da ilave edebilirsiniz. Yemek pişirirken kullanabilirsiniz ama ısı ile temas ettikçe faydalı özellikleri azalır. . Nermin Hanım Zeytinliği hakiki filtresiz erken hasat natürel sızma zeytinyağları yemeklerinizde ,sofranızda afiyetle, güvenle tüketebileceğiniz bir üründür.

Zeytinyağlarımızı ısı,ışık ve hava ile temastan uzak tutalım. Nemli olmayan, koku içermeyen, ışık almayan karanlık, serin bir ortamda ağzı kapalı olarak muhafaza edelim.!!!

Filtresiz Erken Hasat Zeytinyağlarının Detayları

Erken hasat zamanında toplanan yeşil zeytinlerden elde edilen erken hasat zeytinyağları, filtrelenmeden tortulu olarak sunulur. Filtre işlemi gerçekleştirilirse tortu ortadan kalkmaktadır. Seksen yıl evvelinde topraktan yapılmış yağ küplerde bu yağlar dinlendirilirdi. Mayıs aylarına kadar yoğun ve tortulu şekilde tüketilirdi. Filtresiz erken hasat zeytinyağları daha keskin aromaya sahiptir. Güçlü meyvemsilik, tad ve koku alabilirsiniz. Acılık ve yakıcılık filtre edilmiş haline göre daha yüksektir.

Neden Nermin Hanım Ürünleri?

Türkiye’nin ve dünyanın altın madalyalı, butik zeytinyağı sektöründe öncü firması Nermin Hanım Zeytinliği olarak hedefimiz, kalite ve doğallıktır. Bu hedeflerden şaşmadan her gün üzerine katarak en iyi şekilde ürünlerimizi hazırlıyoruz. Zeytinlerimiz/zeytinyağlarımız pestisit içermez.

  • Çuvallarda değil kasalarda taşıyarak zeytinlerin kızışmasına , kalitesini kaybetmesine engel oluyoruz. 
  • Zeytinlerimizi bekletmeden saatler içinde kısa sürede sıkıma alıyoruz.
  • Hijyenik koşullarda kendi tesisimizde enzim kullanılmadan 20 derecelerde soğuk sıkım yapıyoruz.
  • Klimalı ortamda, çelik krom tanklarda hava, ışık almayacak şekilde muhafaza ediyoruz.
  • Zeytinyağının düşmanı olan ısı, ışık ve havadan koruyoruz.
  • Sipariş geldiğinde taze taze dolum yapıyoruz
  • Sağlığınızı önemsiyor her detaya dikkat ediyoruz.
  • Sektörde ender bulunan bir çeşitlilikte ürünler sunuyoruz.
  • Fiyatlarımızı maliyetlerimize göre düzenliyoruz.
  • Kalitesine oranla uygun fiyat sunuyoruz.

 

Bizi takip edin, fırsatları kaçırmayın

Nermin Hanım © 2023 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır