Türkçe İngilizce

Filtre Edilmemiş Erken Hasat Naturel Sızma Zeytinyağı Nedir?


Nermin Hanım Zeytinliği’nde üretilen Ovilo Erken Hasat Zeytinyağı çeşitlerimizi filtresiz ve en doğal hali ile tadabilirsiniz.

Ovilo Filtre Edilmemiş Erken Hasat Naturel Sızma Zeytinyağımız;

Ekim ayı başlarında zeytinler henüz yeşil iken erken hasat döneminde özenle yere değmeden toplanır, delikli hava geçirgen 20-25 kg alan kasalara konur. Bekletilmeden aynı gün içerisinde fabrikaya götürülür ve sıkıma alınır. Çuvallar yerine kasalarda taşınarak zeytinin kızışmasının dolayısıyla yağda olumsuz tatlar oluşmasının önüne geçilir.  

27 C altında en az su ilavesi ile 2 fazlı sistemlerde Soğuk Sıkım (Cold Press) yöntemiyle zeytinyağlarımız üretilir. Bu üretim şekliyle sağlık için yararlı olan vitaminler, fenolik bileşenler üst seviyede tutulur.  

Yeşil meyvemsi aromaya sahip, zeytin meyvesinden gelen fenol bileşenlerin ve antioksidanların etkisi ile dil üzerinde yoğun hissedilir acılık ve genizde yakıcılık oluşturmaktadır. Sağlık icin gerekli olan E vitamini, bio fenoller, antioksidan vb. değerler en yüksek seviyedir.

Zeytinyağlarımızın ön analizleri fabrikada yapılır ve çelik krom tanklarda saklamaya alınır. Krom tanklarımızın bulunduğu alan ayrıca iklimlendirme yapılarak donmasına engel olunmakta ve max. 22 C derecede tutulmaktadır. 

Konik Cr-Ni tanklarda dinlenmeye aldığımız yağımızın yoğun posası zamanla konik kısımda çökmektedir. Filtre edilmemiş olarak tercih edildiğinde tanktaki dinlenmiş yağımız filtreleme işlemi yapılmadan en doğal haliyle ambalajına doldurulmaktadır.

Posalı görüntüye sahip olup meyvemsilik yoğun halde hissedilir. Yağın içinde bulunan posa (küçük zeytin parçacıkları) bir süre sonra dibe çökebilir. Bu doğal ve normal bir durumdur, 2 ay gibi kısa zamanda tüketilmesi tavsiye edilir. Zeytinyağlarımızın tamamını oksijen, ışık ve ısıdan uzak tutmak gerekiyor ama özellikle filtre edilmemiş, posalı bir yağ aldığınızda oksijen,  sıcak ve ışıktan kesinlikle uzak tutmanız gerekmektedir.

Ovilo Erken Hasat Naturel Sızma Zeytinyağımız ise;

Konik Cr-Ni tanklara alınan Erken Hasat Zeytinyağlarımız kağıt filtrelerden geçirilerek posası tamamen alındıktan sonra dinlenmeye bırakılmakta ve siparişleriniz alındıktan sonra ambalajına doldurulmaktadır.

Her iki erken hasat natürel sızma zeytinyağımızın da Sabah kahvaltılarında çiğ olarak tüketilmesi, salata ve mezelerde, pilav, makarna, ekmek, pizza ve ızgara balık üstüne çiğ dökerek kullanımı tavsiye edilir.  Sofralık ve yemeklik için de uygundur.

Mutlu, bereketli, sevgi dolu sofralarda afiyetle tüketmeniz dileğiyle…

Nermin Gelbal Gökduman


Filtresiz Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı (750ml)

Soğuk Sıkım, %0,4 Asid 750ML

225,00 TL
Naturel Soğuk Sıkım Zeytinyağı (5lt)

Soğuk Sıkım, %0,6 Asid 5000ML

795,00 TL
Bizi takip edin, fırsatları kaçırmayın

Nermin Hanım © 2023 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır